Geoblog.pl    Eugene    Podróże    Sudeckie wędrówki    Od Śnieżnych Kotłów do Przełęczy Karkonoskiej

Od Śnieżnych Kotłów do Przełęczy Karkonoskiej

Polska, Karkonosze

Opuszczamy Schronisko pod Łabskim Szczytem, które przez sześć dni służyło nam jako baza noclegowa. Schronisko jest bardzo przyjazne turystom a gospodyni Pani Elżbieta Maciejowska bardzo uczynna.
Ze schroniska idziemy najpierw za znakami żółtymi do Śnieżnych Kotłów, po drodze ładne widoki na Szklarską Porębę i Góry Izerskie. Od przekaźnika idziemy krawędzią Wielkiego Kotła Śnieżnego za znakami czerwonymi, głównym grzbietem Karkonoszy a zarazem granicą państw Polski i Czech. Trawersując zbocze Wielkiego Szyszaka dochodzimy do Czarnej Przełęczy. Nad przełęczą znajduje się formacja skalna Czeskie Kamienie (1416 m). Skały sięgają 11 m wys. i ciągną się ok, 50 m. Około 700 m dalej, również przy czerwonym szlaku, znajduje się kolejna formacja skalna Śląskie Kamienie (1413 m). Granitowe bloki sięgają 8m wys. Od Śląskich Kamieni schodzimy do spalonego schroniska w 2011 r. Petrova bouda i następnie na płytką przełęcz, zwaną Dołkiem (1178 m). Dalej przez szczątkowy lasu przechodzimy na rozległe spłaszczenie Przełęczy Karkonoskiej (1198 m). Już w 1824 r. powstała tutaj Špindlerova bouda. Drugi obiekt na przełęczy wybudowano dopiero w 1928 roku, po drugiej stronie granicy, było to niemieckie schronisko „Jugendkammhaus Rübezahl” - dzisiejsze Schronisko PTTK Odrodzenie, które od tego dnia będzie ono naszą kolejną bazą noclegową.

Przeprowadzka ze Schroniska pod Łabskim Szczytem do Schroniska PTTK Odrodzenie

Multimedia (1)
  • rozmiar: 0,00 B  |  dodano

zula - 2016-07-16 16:20
Finał filmu -śliczny!

marianka - 2016-07-17 16:51
Góry, cudne góry! Nawet w taką pogodę jak dziś aż chce się w nie iść! :)

Pamar
Pamar - 2016-07-22 09:17
Eugene wędruje, i z tych wędrówek robi piękne filmy, dzięki czemu my tez możemy trochę popatrzeć na góry

Eugene
Eugeniusz Delbowski
Zasoby: 173 wpisy173 907 komentarzy907 381 zdjęć381 169 plików multimedialnych169

18.07.2011 - 20.08.2015

31.05.2014 - 04.06.2014