Geoblog.pl    Eugene    Podróże    Sudeckie wędrówki    Kurort Jonsdorf, Skalne Miasteczko i Skały Zakonnic

Kurort Jonsdorf, Skalne Miasteczko i Skały Zakonnic

Niemcy
Niemcy, Góry Łużyckie » Jonsdorf

I dziś pogoda nas nie rozpieszczała, w dalszym ciągu jest zimno i mokro.
Zdecydowaliśmy się pojechać do Jonsdorf autobusem. Zwiedzimy Kurort Jonsdorf, Felsenstadt – Skalne Miasteczko i Nonnenfesen – Skały Zakonnic. Jonsdorf podobne jest do Oybin, ale wydaje się mi, że Oybin jest ładniejszą miejscowością. Zabudowa składa się w większości z zadbanych domów łużyckich - szachulcowo-przysłupowych.
W pobliżu wsi jest rezerwat „Jonsdorfer Felsestadt” – jonsdorskie skalne miasto. Na terenie rezerwatu znajduje się dawny kamieniołom czynny przez 300 lat do 1917 r., wytwarzano tu kamienie młyńskie. W rozległym labiryncie skalnego miasta można zobaczyć niesamowite formacje skalne i malownicze widoki.
Drugą atrakcją Jonsdorf jest Nonnenfelsen – przepiękna grupa skał piaskowcowych o fantazyjnych kształtach. Znajduje się tu schronisko wciśnięte miedzy skały.
Plany były żeby pójść jeszcze na Lausche najwyższy szczyt Gór Łużyckich, ale ze względu na złe samopoczucie zostawiliśmy ją na przyszły rok.

Zapraszam na film o Jonsdorf i Skalnym Mieście.

Multimedia (1)
  • rozmiar: 0,00 B  |  dodano

BPE
BPE - 2014-05-14 21:30
coraz bardziej kusisz....miejsce na prawdę jest warte grzechu :-)))

pamar
pamar - 2014-05-14 22:13
Fajnie, że nie poddawaliście się deszczowej pogodzie, tylko zaglądaliście do tak ciekawych miejsc

BoRa
BoRa - 2014-05-14 22:20
Skały zakonnic, organy i schronisko zawieszone nad przepaścią - fantastyczne -to trzeba zobaczyć!. Dziękuję, że pokazałeś nam to miejsce.
pozdrawiam,
BoRa

mamaMa
mamaMa - 2014-05-14 22:36
Piekne chaty, cmentarz i krasnali ogrodek - jakze to "po niemiecku", a reszta to zaproszenie do przyjemnego gorskiego wedrowania:-)

Adi2
Adi2 - 2014-05-15 14:54
Ciekawe miejsce,warte uwagi

danach
danach - 2014-05-16 12:35
Pięknie tam, chociaż pogoda nie najlepsza , mało tam turystów , czy to moje wrażenie czy tak w Czechach jest ?
Kot dla Zuli piękny :)

marianka - 2014-05-18 22:57
Ale piękne te domy! Zakochałam się!

Jerzy
Jerzy - 2016-07-12 18:34
Byłem dziś. Dojazd z Zittau koleją wąskotorową. Podróż trwa 40 kilka minut.
Pięknie tam, tyle lat mieszkam w Zgorzelcu a dopiero tu byłem 1 raz :)))

Eugene
Eugeniusz Delbowski
Zasoby: 173 wpisy173 907 komentarzy907 381 zdjęć381 169 plików multimedialnych169

18.07.2011 - 20.08.2015

31.05.2014 - 04.06.2014