Geoblog.pl    Eugene    Podróże    Sudeckie wędrówki    Żegnamy się z Górami Łużyckimi na rok

Żegnamy się z Górami Łużyckimi na rok

Czechy
Czechy, Góry Łużyckie » Hrádek nad Nisou

W ostatnich dniach było zimno i deszczowo i nie zapowiada się na poprawę pogody. W pokoju jest również zimno i wilgotno na dodatek odezwała się moja astma, więc opuszczamy ośrodek Kristýna i wyjeżdżamy jeden dzień wcześniej.
Jedziemy do domu. Podróż odbywamy pociągiem. Z Hrádka nad Nisou jedziemy do Liberca. W pociągu kupujemy bilet „Euro Nysa” na który dojedziemy aż do Jeleniej Góry. W Libercu czekaliśmy około 2 godzin na przesiadkę, a że było zimno to siedzieliśmy w barze kawowym. Tu zasmakowała mi kawa z ekspresu ze szczyptą cynamonu i taką kawę piję do dziś.
Z Liberca dojechaliśmy do Harrachova następnie do Szklarskiej Poręby Górnej i dalej do Jeleniej Góry. Z Jeleniej Góry bezpośrednim pociągiem dotarliśmy do Bydgoszczy - do domu.
Postanawiamy, że w Góry Łużyckie wrócimy za rok i tak się stało.

danach
danach - 2014-05-16 12:38
Bardzo ciekawy wypad, a szczególnie wiosną jak jest piękna zieleń, czekam na wrażenia z następnego roku

Adi2
Adi2 - 2014-05-20 16:40
Czekam na nowe wpisy z rejonu Euro Nysa

Eugene
Eugeniusz Delbowski
Zasoby: 173 wpisy173 907 komentarzy907 381 zdjęć381 169 plików multimedialnych169

18.07.2011 - 20.08.2015

31.05.2014 - 04.06.2014