Geoblog.pl    Eugene    Podróże    Bratysława i Wiedeń    Kościół Minorytów i rezydencja cesarska Hofburg

Kościół Minorytów i rezydencja cesarska Hofburg

Austria
Austria, Wiedeń III

Budowę obecnego kościoła Minorytów rozpoczęto w XIV w. Z tego czasu zachował się gotycki portal główny (1350 r.) Od końca XVIII w. jest to kościół włoski, założony przez zakon braci mniejszych, stąd też pochodzi jego potoczna nazwa. W trzynawowym wnętrzu trzeba zobaczyć oryginalnej wielkości mozaikę - kopię „Ostatniej Wieczerzy” Leonarda da Vinci. Została ona wykonana na zlecenie Napoleona przez Giacomo Raffaeli na początku XIX w. Po upadku Napoleona dzieło to odkupił dla Wiednia cesarz Franciszek I. Jest jeszcze druga kopia w tym kościele znajdująca się w ołtarzu głównym. Jest to oraz „Matki Bożej Śnieżnej”, będący kopią obrazu z kościoła Santa Maria Maggiore w Rzymie, od którego obrazu pochodzi oficjalna nazwa kościoła „Narodowy kościół włoski Matki Boskiej Śnieżnej”.

Kolejnym punktem zwiedzania będzie rezydencja cesarska Hofburg - wiedeński pałac władców Austrii. Poczynając od XIII w. aż do 1918 r. przez kolejnych władców, pałac był rozbudowywany i przebudowywany.

Na wędrówkę po kościele Minorytów oraz dziedzińcach i ogrodach dawnej rezydencji cesarskiej Hofburg, zapraszam w filmie Kościół Minorytów i rezydencja cesarska Hofburg

Multimedia (1)
  • rozmiar: 0,00 B  |  dodano

zula - 2015-02-08 12:50
Myślę ,że jak na jeden dzień pobytu w Wiedniu to zobaczyłeś bardzo dużo!

marianka - 2015-02-09 19:35
Bardzo lubię Hofburg!

danach
danach - 2015-02-09 21:38
Ale miło spacerować po Wiedniu i zobaczyć miejsce w Parku, gdzie odpoczywałam na trawniku ( u nas nie wolno było wchodzić na trawę ) 35 lat temu :), dzięki Eugene

mamaMa
mamaMa - 2015-02-13 22:02
Czasem zaluje, ze samochody sa takie wszedobylskie - jakie piekne bylyby bez nich miejsckie place!

Eugene
Eugeniusz Delbowski
Zasoby: 173 wpisy173 907 komentarzy907 381 zdjęć381 169 plików multimedialnych169

18.07.2011 - 20.08.2015

31.05.2014 - 04.06.2014