Geoblog.pl    Eugene    Podróże    Bratysława i Wiedeń    z widokiem na Tatry

z widokiem na Tatry

Słowacja
Słowacja, Poprad

Po kilku eskapadach w letnich miesiącach 2011 r., we wrześniu, po obliczeniu funduszy, stwierdziłem, że można pozwolić sobie na jeszcze jeden wypad. Nigdy do tej pory nie byłem w stolicy Słowacji (a często ostatnio odwiedzam naszych południowych sąsiadów), a więc kierunek Bratysława.

Do Zakopanego pociągiem, dalej autobusem polskiej firmy „Strama”, które kursują Zakopane – Poprad zatrzymując się po drodze w wielu podtatrzańskich słowackich miejscowościach np. Tatrzańska Łomnica czy Smokowiec. Stwarza to dogodne warunki na jednodniowe wypady w słowackie Tatry, będąc w Zakopanym. Rozkład jazdy TUTAJ.
W Popradzie pogoda wymarzona, nad Tatrami żadnej chmurki, co zdarza się bardzo rzadko. Żal tylko, że mnie tam niema.

Do Bratysławy bilet kupujemy w kasie w Popradzie z rezerwacją fakultatywną (14.60 €) . Dobrze, że mieliśmy rezerwację miejsc, gdyż pociąg był przepełniony. 344 km przejechaliśmy w ciągu 4 godzin 40 min.

Zachęcam do obejrzenia filmu z pięknymi widokami na Tatry Poprad w drodze do Bratysławy

Multimedia (1)
  • rozmiar: 0,00 B  |  dodano

mamaMa
mamaMa - 2014-12-08 22:24
Super - nidgy nie bylam w Bratyslawie, a niedlugo ja zobacze - na Twoich filmikach:-)

vlak
vlak - 2014-12-08 22:54
W Bratysławie najciekawszy jest podglądacz i tunel tramwajowy pod zamkiem :).
Strama rzeczywiście bardzo ułatwił dojazdy z Zakopanego do tej części Słowacji, można przyjechać z głębi Polski nocnym pociągiem, pojechać na Słowację, spędzić tam cały dzień i wrócić do Zakopanego na nocny pociąg do domu.
Dworzec w Popradzie ciekawy, ale ze słowackich dworców chyba przeszklona piramida w Czadcy wydaje mi się najciekawsza.

pamar
pamar - 2014-12-09 12:53
Ciekawa jestem co zobaczymy w Bratysławie )

danach
danach - 2014-12-10 08:52
Tatry z drugiej strony widzę pierwszy raz, a Bratysławę chętnie sobie przypomnę , już się cieszę :)

Marianka
Marianka - 2014-12-10 08:52
Ooo, a to nietypowy tatrzański wypad;) bardzo jestem ciekawa Bratysławy Twoimi oczami!

Eugene
Eugeniusz Delbowski
Zasoby: 173 wpisy173 907 komentarzy907 381 zdjęć381 169 plików multimedialnych169

18.07.2011 - 20.08.2015

31.05.2014 - 04.06.2014