Geoblog.pl    Eugene    Podróże    Sudeckie wędrówki    Jablonc n.Jizerou → Szklarska Poręba ÷ koleją

Jablonc n.Jizerou → Szklarska Poręba ÷ koleją

Czechy
Czechy, Karkonosze

Chociaż z Jablonca nad Jizerou do Harrachova autobusem jest tylko 14 km, a pociągiem 85 km i do tego pięć przesiadek, to wybieramy jednak pociąg. Jest to podróż południowo zachodnim skrajem czeskich, a za Harrachvem i polskich Karkonoszy.
Z Jablonca nad Jizerou (końcowa stacja), jedziemy do Martinice v Krkonoších. Przesiadka i jedziemy do stacji Stará Paka. Kolejna przesiadka i dojeżdżamy do węzłowej stacji Železný Brod. Po godzinie ruszamy dalej, do Stacji Tanvald. Tu nie wysiadamy i jedziemy dalej do Kořenova. W Kořenov przesiadamy się do autobusu, gdyż na odcinku Kořenov - Harrachov tory są w remoncie. Autobusem przekraczamy granicę Polsko Czeska i dojeżdżamy do stacji Szklarska Poręba Jakuszyce z której już pociągiem udajemy się docelowo do Szklarskiej Poręby Górnej.

12 grudnia 2015 do Szklarskiej Poręby po raz ostatni dotarły żółte motoraczki wz 810 GW Train Regio. Przez ostatnie pięć lat z racji swoich codziennych odwiedzin, stały się niemal elementem krajobrazu Kolei Izerskiej. Od 14.12.2015 - wystartowało połączenie Szklarska Poręba – Liberec, w związku z tym miejsce żółtych motoraczków zajęły nowoczesne, produkowane w Szwajcarii jednostki Regio Spider 840.

Zapraszam na przejażdżkę pociągami České dráhy

Multimedia (1)
  • rozmiar: 0,00 B  |  dodano

zula - 2016-04-10 13:31
Bardzo ładny film a dla miłośników wagonów,pociągów to rarytas!
Spokojna muzyka pozwala na pełen relaks.
Fotografujesz wnętrza pociągu,konduktora ...a mnie przypomniał się fakt jak zrobiłeś zdjęcie z okna pociągu na trasie Gdańsk-Bydgoszcz i po chwili był kierownik pociągu i wielkie tłumaczenie . Okropne czasy i dobrze ,że poza nami!
Półki można róbmy swoje :)
pozdrawiam

pamar
pamar - 2016-04-10 15:59
Zachwyca mnie nazwa miejscowości: Martinice ;)

BPE
BPE - 2016-04-10 18:48
tych, co maja słabość do pociągów to tu mnóstwo.......zapraszam wiosną lub latem do nas na południe :

Eugene
Eugeniusz Delbowski
Zasoby: 173 wpisy173 907 komentarzy907 381 zdjęć381 169 plików multimedialnych169

18.07.2011 - 20.08.2015

31.05.2014 - 04.06.2014