Geoblog.pl    Eugene    Podróże    Okolice Szklarskiej Poręby    Bobrowe Skały i prywatny szczyt Wysoki Kamień

Bobrowe Skały i prywatny szczyt Wysoki Kamień

Polska, Góry Izerskie

Czekając na pociąg na stacji Szklarska Poręba Średnia, młodzież robiła sobie śniadanie. Niestety pociągu, którym mieliśmy dojechać do pobliskiego Górzyńca nie doczekaliśmy się, więc ruszyliśmy na piechotę, przez Szklarską Porębę Dolną i Górzyniec do Bobrowych Skał.
Bobrowe Skały - znajdują się, we wschodniej części Kamienickiego Grzbietu, Gór Izerskich. Północna ściana skalna wys. około 25-30 m. Na szczycie znajduje się dobry punkt widokowy na Karkonosze. Kamienieckim Grzbietem przeszliśmy do Rozdroża Izerskiego gdzie grupa podzieliła się. Cztery osoby zdecydowały się iść dalej górami. Przez Zwalisko lub Wieczorny Zamek (wzniesienie w Górach Izerskich, w Grzbiecie Wysokim), dotarliśmy na Wysoki Kamień (1058 m). Szczyt położony w Wysokim Grzbiecie, tuż nad Szklarską Porębą. Ze szczytu rozciąga się panorama na Karkonosze, Góry Izerskie, Góry Kaczawskie oraz Rudawy Janowickie. Ciekawostką jest, że obecnie właścicielem szczytu Wysoki Kamień jest osoba prywatna, Józef Paweł Gołba. Jest to przypadek precedensowy, żeby właścicielem szczytu została osoba prywatna. W tej chwili pan Gołba kończy budowę nowego schroniska na Wysokim Kamieniu. Czynny jest bufet w którym serwowana jest m.in. zupa chłopska i szarlotka, obydwie potrawy pyszne.

Na prywatny szczyt Wysoki Kamień
Tego filmu na terenie Niemiec, nie można oglądać – przepraszam. Będzie to przedostatni film z taką niedogodnością.

Multimedia (1)
  • rozmiar: 0,00 B  |  dodano

pamar
pamar - 2015-10-14 20:54
Hehe, początek jak do filmu akcji, muzyka, budowanie napięcia, zbliżenia na jeszcze spokojne twarze :)
Kolejny fajny film w pięknej okolicy

zula - 2015-10-15 06:50
Prywatny kawałek ziemi ,odpowiedni człowiek,który zadba o przybywających turystów to jest TO!

BPE
BPE - 2015-10-15 10:47
ha,ha.... Pamar ma rację - jak zaczęłam oglądanie, myślałam, ze pomyliły Ci się linki......
ciekawa okolica........ kiedyś w planach :-)

marianka - 2015-10-18 13:05
Haha, jak można zostać właścicielem szczytu;)?

danach
danach - 2015-10-20 19:54
Panorama Karkonoszy wspaniała :)

Eugene
Eugeniusz Delbowski
Zasoby: 173 wpisy173 907 komentarzy907 381 zdjęć381 169 plików multimedialnych169

18.07.2011 - 20.08.2015

31.05.2014 - 04.06.2014