Geoblog.pl    Eugene    Podróże    Sudeckie wędrówki    Wędrówka przez urokliwe miejscowości i punkty widokowe

Wędrówka przez urokliwe miejscowości i punkty widokowe

Niemcy
Niemcy, Góry Łużyckie » Hochwald (czeski Hvozd 749 m)

Po dojściu do granicy niemiecko czeskiej idziemy za znakami żółtymi wzdłuż granicy w kierunku południowym ścieżką zwaną Hochwaldweg na wierzchołek Hochwaldu. Kopa Hochwaldu jest przecięta granicą. Niemiecka część wierzchołka osiąga 744m n.p.m. czeski (Hvozd) jest o 5 m wyższy. Bliżej granicy pod szczytem znajduje się niemieckie schronisko Hochwaldbaude . W lekkim oddaleniu od głównego szczytu na drugim wierzchołku całkowicie niemieckim znajduje się wieża widokowa z małą knajpką. Kamienną wieżę oddano do użytku w 1892 r. ma 25 m wys. Z wieży roztacza się świetna panorama na Góry Łużyckie i Jesztedzki Grzbiet.
Drugą atrakcją turystyczną na naszej trasie jest „Große Felsengasse” - Duża Skalista Uliczka. Jest to skalny wąwóz z osobliwymi formacjami skalnymi i tarasami widokowymi.
Ze skalnego wąwozu schodzimy do wiejskiego kurortu Lückendorf . Zachowały się tu piękne łużyckie domy a w południowym krańcu wioski znajduje się barokowy zabytkowy kościół.
2 km dalej znajduje się taras widokowy Fuchskanzel z pięknymi widokami w kierunku północnym (widać kopalnię i elektrownię Turów).
Od tarasu widokowego doliną Białego Potoku (dopływ Nysy Łużyckiej) schodzimy do naszego ośródka kempingowego Krisýna.

Zapraszam na wirtualno filmową wędrówkę.

Multimedia (1)
  • rozmiar: 0,00 B  |  dodano

BPE
BPE - 2014-05-05 14:35
jak zawsze - fantastyczny filmik i ciekawe miejsce do "zaliczenia"

zula - 2014-05-05 14:53
Duży kamienny zaułek - bardzo ciekawy odcinek wycieczki lecz tym razem zamieszczone zdjęcia "pokonują" film...ale to moje zdanie :))

irena2005n
irena2005n - 2014-05-05 20:45
fajny rejon na wędrówki....i fajnie o tym piszesz...pozdrawiam serdecznie...

BoRa
BoRa - 2014-05-05 22:14
Fantastyczny film, obejrzałąm z zapartym tchem. Bardzo mi się podoba, że na wstępie pokazujesz przebieg trasy na mapie, to dużo wyjaśnia.
Zaciekiłeś mnie tym regionem.
pozdrawiam serdecznie
BoRa

danach
danach - 2014-05-06 20:08
Bardzo ciekawie tam jest i jak zwykle perfekcyjnie pokazane, gratulacje !

pamar

marianka - 2014-05-13 00:48
Lubię pogranicza;)

Eugene
Eugeniusz Delbowski
Zasoby: 173 wpisy173 907 komentarzy907 381 zdjęć381 169 plików multimedialnych169

18.07.2011 - 20.08.2015

31.05.2014 - 04.06.2014