Geoblog.pl    Eugene    Podróże    Chorwacja – Istria i Dalmacja    Z Istrii na Dalmację

Z Istrii na Dalmację

Chorwacja
Chorwacja, Do Seget Vranjica

Żegnamy się z Pulą i kierujemy się do nowego pensjonatu w Seget Vranjica w środkowej Dalmacji. Początek podróży z Puli do Opatii odbędziemy tą samą trasą którą jechaliśmy nad Riwierę Opatijską, ale zatrzymamy się w dwóch miejscach. W pobliżu miejscowości Plomin znajduje się elektrownia opalana węglem kamiennym. Jej ciekawostką jest to, że posiada 340 metrowy komin będący najwyższą konstrukcją w Chorwacji a do tego elektrownia znajduje się nad głęboko wcięta zatoką przypominającą norweski fiord.
Niedaleko Plomin nad wybrzeżem Adriatyku znajduje się platforma widokowa z restauracją. Platforma zawieszona jest wysoko nad lustrem wody, przez co są piękne i dalekie widoki. Od tego miejsca do Rijeki pojedziemy wzdłuż Riwiery Opatijskiej. W Rijece obieramy kierunek płd.-zach. i wjeżdżamy na autostradę, więc podróż już miej ciekawa widokowo poza Górami Velebit w pobliżu których przejeżdżaliśmy. Cena oleju napędowego „Eurodiesel BS” w 2013 r. wynosiła średnio 9,43 kn.
W pobliżu Trogiru zjechaliśmy z autostrady i po przejechaniu 455 km dojechaliśmy do Seget Vranjica. Zakwaterowanie mieliśmy w pensjonacie Willa Teresa w dwóch pokojach dwuosobowych z balkonem od 8 do 15 czerwca 2013 r. Cena za jeden pokój na 7 dni 140 €.
Po zakwaterowaniu i krótkim odpoczynku zwiedziliśmy miejscowość Seget Vranjica, która znajduje się nad małą zatoczką i jest oddalona od Trogiru zaledwie 5 km.

Przeprowadzka Do Seget Vranjica

Multimedia (1)
  • rozmiar: 0,00 B  |  dodano

zula - 2014-04-04 16:43
Powitałeś w Dalmacji przepięknym nagraniem- dziękuję!

pamar
pamar - 2014-04-04 19:53
Ależ tam jest pięknie...

Adi2
Adi2 - 2014-04-05 14:08
Dziękuję za piękne widoki. dobra robota gratuluję

mamaMa
mamaMa - 2015-11-08 19:46
Landszafty nieziemskie!

Eugene
Eugeniusz Delbowski
Zasoby: 173 wpisy173 907 komentarzy907 381 zdjęć381 169 plików multimedialnych169

18.07.2011 - 20.08.2015

31.05.2014 - 04.06.2014