Geoblog.pl    Eugene    Podróże    Słowackie Tatry Zachodnie    Jeziora Rohackie i najwyższy szczyt Tatr Orawskich

Jeziora Rohackie i najwyższy szczyt Tatr Orawskich

Słowacja
Słowacja, Banówka (Baníkov 2176 m)

Od schroniska Tatliaka szliśmy w górę Doliny Smutnej mając przed sobą potężne ściany Rohaczy.
Na wysokości od 1562 do 1718 m n.p.m. znajdują się cztery Rohackie Stawy obok których przechodziliśmy. Są to jeziorka wyjątkowej urody a do tego były pięknie oświetlone przez słonce. Przy pierwszym stawie powitały nas kaczki krzyżówki.
Za jeziorkami podchodząc na Przełęcz Banikowską wypatrzyliśmy świstaka.
Z Przełęczy Banikowskiej wspinaliśmy się na najwyższy szczyt w Tatrach Orawskich - Banówkę. (Baníkov 2178 m). Zaraz za Banówką znajduje się Grań Banówki z interesującą wspinaczką z niezłą ekspozycją i urwiskami. Kolejne szczyty w głównej grani Tatr przez które przechodziliśmy to Hruba Kopa (Hrubá kopa 2166 m) i Trzy Kopy (Tri kopy 2136 m), w których również były łańcuchy i niezłe ekspozycje. Na koniec zeszliśmy na Smutną Przełęcz.
Z przełęczy Doliną Smutną zeszliśmy w Dolinę Rohacką i do schroniska Zwierówka.

Zapraszam do pięknych Rohackich Stawów i na Banikow, Trzy Kopy do Smutnej Przełęczy

Multimedia (2)
  • rozmiar: 0,00 B  |  dodano

• rozmiar: 0,00 B  |  dodano

pamar
pamar - 2014-03-05 22:11
Ale wspaniały świstak. Tylko pozazdrościć! A filmiki są rewelacyjne, profesjonalnie przygotowane. Podoba mi się taki styl prowadzenia bloga :)

zula - 2014-03-05 22:11
Gratuluję Eugene!
Podziwiam Twoje wędrówki po górach i to ,że każdy dzień zostaje udokumentowany na"fotograficznej kliszy".
Myślę jak to robisz?...wędrujesz , wspinasz się,kamerą nagrywasz a w nowym dniu zacząć od nowa i iść dalej wg określonej trasy! PASJA...zapewne tak!!

Eugene
Eugene - 2014-03-05 23:46
Dziękuje za miłe przyjęcie filmu. To że ten blog tu się znalazł to zasługa Zula. To ona cały czas mnie namawiała abym to zrobił – Zula DZIĘKUJĘ!

pamar
pamar - 2014-03-06 13:14
Ja również dziękuję :) Ten blog to prawdziwa skarbnica wiedzy :)

danach
danach - 2014-03-25 14:53
Zula to dobry duszek :), ale miała rację ,że namawiała , jest co oglądać , super i dziękuję

Eugene
Eugeniusz Delbowski
Zasoby: 173 wpisy173 907 komentarzy907 381 zdjęć381 169 plików multimedialnych169

18.07.2011 - 20.08.2015

31.05.2014 - 04.06.2014